To była wyjątkowa uroczystość dla 40 Pracowników placówek medycznych z całej Małopolski, wśród których 8 osób to Lekarze i Pracownicy z naszego szpitala!!! Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi oraz Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości wręczył wojewoda Łukasz Kmita zasłużonym na rzecz ochrony i bezpieczeństwa zdrowia publicznego, w tym w szczególności zaangażowanym w walce z epidemią COVID-19. Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym, ale w sposób szczególny dziękujemy Pracownikom Szpitala Rydygiera, wśród których najważniejsze odznaczenie – Srebrny Krzyż Zasługi, za wszystkie lata zaangażowania na rzecz Pacjenta i profesjonalne zarzadzanie Zespołem Oddziału Onkologii Szpitala Rydygiera odebrał dr Piotr Koralewski, Ordynator tego Oddziału w latach 1995 – 2021
” To dla mnie wzruszające podsumowanie całkiem sporego okresu pracy, która jest i piękna i wymagająca. I która nie kończy się w momencie przejścia na emeryturę, bo przecież lekarzami jesteśmy zawsze. Traktuję to wyróżnienie jako uznanie dla pracy całego mojego Zespołu, z którym przez wszystkie lata współpracowałem. To świetni specjaliści” – mówi dr Piotr Koralewski, onkolog Szpitala Rydygiera.
Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita wręczył także Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości, a wśród wyróżnionych znaleźli się także Pracownicy Szpitala Rydygiera: Anna Drobniak – Dyrektor ds. Ekonomiczno-Finansowych; dr n. med. Zofia Foryś – Dyrektor ds. Pielęgniarstwa i Jakości; Urszula Kalemba – Dyrektor Zakładu Opieki Długoterminowej w Makowie Podhalańskim; Barbara Gierada – Pielęgniarka Oddziałowa Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej z Pododdziałem Rehabilitacji Ogólnoustrojowej; dr Wojciech Gąsior – Dyrektor ds. Lecznictwa; dr Wojciech Mudyna – Ordynator Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, odpowiedzialny również za walkę z COVID w Szpitalu Tymczasowym w Hali EXPO oraz Artur Asztabski – Prezes Szpitala Rydygiera, który zarządzał, organizował i koordynował wszystkie działania Szpitala Rydygiera w niezwykle trudnym czasie pandemii, który wspominał w trakcie uroczystości Wojewoda Małopolski:
„Sytuacja, jak wszyscy pamiętamy, była niezwykle dynamiczna. Liczba zachorowań układała się sinusoidalnie, a w ślad za nią staraliśmy się tak regulować zabezpieczeniem medycznym, by system mógł nieść pomoc wszystkim potrzebującym. Wymagało to także ogromnej pracy i zaangażowania ze strony dyrektorów małopolskich placówek medycznych. Także im należą się szczególne podziękowania za gotowość i elastyczność. Pamiętam ten moment – swoisty rekord, który padł 6 kwietnia 2021 roku: 3051 pacjentów covidowych. A potem ogromny oddech ulgi, gdy z końcem kwietnia liczba ta spadła poniżej 2000. Przeszliśmy przez to razem. Dzięki Państwu – dzięki Waszemu zaangażowaniu także w proces szczepień – Małopolska poradziła sobie z tym wielkim wyzwaniem, jakim była walka z COVID-19″ – powiedział do wyróżnionych Łuksza Kmita, Wojewoda Małopolski.
Foto: Małopolski Urząd Wojewódzki/ Jan Lorek