Profilaktyka chorób nowotworowych gruczołu krokowego – główny cel dobrze znanego już w Krakowie Festiwalu KultURO, miała w tym roku swoją odsłonę również w Szpitalu Rydygiera. Do jubileuszowej,
10 edycji oryginalnego artystyczno-medycznego wydarzenia, którego pomysłodawcą i organizatorem jest prof. Piotr Chłosta, Rydygier dołączył z pakietem diagnostycznym, który obejmował bezpłatne badania PSA i USG urologiczne oraz indywidulane konsultacje dr Piotra Maciukiewicza, Ordynatora Oddziału Urologicznego. Z naszej oferty badań, realizowanych w przyszpitalnej Poradni Urologicznej skorzystali panowie w wieku od 50 – 75 lat, którzy wraz z interpretacją wyników otrzymali również indywidulane wskazania w zakresie profilaktyki i instruktaż do codziennych ćwiczeń.