Świętowanie jubileuszu 20 lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej ma w naszym regionie kolejną, tym razem filmową odsłonę. Ogromnie cieszymy się, że pośród 20 ważnych dla mieszkańców Małopolski projektów, współfinansowanych z Funduszy Europejskich i prezentowanych aktualnie na antenie TVP Kraków, znalazł się również Szpital Rydygiera!

Kolejne odcinki programu pt. „Fundusze Europejskie są w Małopolsce”, pokazujące zmiany jakie przy wsparciu finansowym z UE dokonały się w ochronie zdrowia, edukacji, aktywizacji zawodowej, kulturze i turystyce, a także w inwestycjach drogowych, rozwoju przedsiębiorstw i rolnictwie, zobaczyć można w TVP Kraków od poniedziałku do piątku o godz. 19.10 oraz online na stronie TV Małopolska.

Już dziś zachęcamy do obejrzenia odcinka trzeciego, którego bohaterem jest Szpital Rydygiera. Pokazujemy w nim jedynie część zmian, bo opowieść o wszystkich inwestycjach, które systematycznie zmieniały szpital w nowoczesną placówkę medyczną, mogłaby wyczerpać limit czasu antenowego. Ale wystarczy nawet krótka rozmowa z naszymi Pacjentami, by przekonać się jak wielkie znaczenie dla całego procesu leczenia i komfortu pobytu w szpitalu mają takie przedsięwzięcia jak modernizacja sal chorych, pozyskiwanie najnowszej generacji sprzętów diagnostycznych czy budowa nowych sal operacyjnych. W ten sposób do walki o zdrowie, którą każdego dnia toczą Pacjenci i lekarze Rydygiera, dołączyć można też nowoczesne zaplecze diagnostyczne i szpitalne, sfinansowane ze środków unijnych, dzięki któremu ta walka staje się w ogóle możliwa.

źródło: UMWM, Fundusze Europejskie