akredytacje akredytacje projekty ue małopolska bip

Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie

Numer jeden: Ośrodek Onkologiczny 10-lecia w Małopolsce!

Tytuł przyznany w Rankingu Fundacji Alivia, w którym Pacjenci oceniają jakość usług i poziom opieki świadczonej w 35 polskich szpitalach, gdzie leczone są osoby z chorobą nowotworową.

Trzeci najlepszy szpital z Polski wg World’s Best Hospitals 2021

„Najlepsze Szpitale Świata 2021” – ranking porównujący 2000 placówek medycznych z 25 krajów świata. Krakowski Szpital Rydygiera jest 3 najlepszym szpitalem z Polski!

Jesteśmy bliżej niż myślisz

Zaawansowany technologicznie sprzęt medyczny, zmodernizowane bloki operacyjne, nowoczesna onkologia. Znakomity Zespół Lekarzy i Pielęgniarek. Najwyższe standardy. Szpital Rydygiera – bliżej niż myślisz.

Potencjał Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie sp. z o.o.

W strukturze lecznictwa stacjonarnego od grudnia 1993 r. W formule jednoosobowej spółki Województwa Małopolskiego od 1 lipca 2010 r. Dzisiaj Rydygier to wielospecjalistyczna placówka medyczna, klasyfikowana jako ośrodek wyższej referencyjności z doskonałym Zespołem i rozbudowaną diagnostyką. Jesteśmy jednym z 5 małopolskich ośrodków skojarzonego leczenia nowotworów litych. Stawiamy na małoinwazyjne leczenie chorych w zakresie nowotworów przewodu pokarmowego, głowy i szyi, skóry, piersi, płuc, mózgu, urologii, ginekologii, hematologii oraz narządów ruchu, a cały proces leczenia – od pierwszego konsylium lekarskiego, ustalającego plan terapii, przez pogłębioną diagnostykę, chirurgię, chemioterapię, po najnowocześniejszą radioterapię – prowadzony jest kompleksowo i z wykorzystaniem własnych zasobów kadrowych. Potencjał Szpitala Rydygiera to 668 łóżek na 23 Oddziałach Szpitalnych, gdzie każdego roku leczonych jest ponad 40 tys. osób. Pacjenci onkologiczni stanowią blisko 75% konsultowanych u nas chorych.

W obszarze lecznictwa szpitalnego i ambulatoryjnego działa u nas Małopolskie Centrum Rehabilitacji Ręki, Małopolskie Centrum Macierzyństwa i Medycyny Kobiet, Centrum Radioterapii Amethyst oraz Małopolskie Centrum Oparzeniowo – Plastyczne i Replantacji Kończyn z Ośrodkiem Terapii Hiperbarycznej, które stało się wiodącym europejskim ośrodkiem, oferującym wysokospecjalistyczne zabiegi replantacji, rekonstrukcji nerwów, leczenia ciężkich i średnich oparzeń oraz rekonstrukcji mikrochirurgicznych w pourazowych ubytkach tkanek miękkich i kostnych. Centrum pełni dyżury w ramach Ogólnopolskiego Serwisu Replantacyjnego. Przy Rydygierze działa także Zespół Specjalistycznych Poradni, gdzie opieką ambulatoryjną obejmujemy rocznie ok. 150 tys. Pacjentów. Dla chorych wymagających całodobowego dozoru lekarskiego, kompleksowej opieki pielęgniarskiej oraz intensywnej rehabilitacji mamy 150 łóżek w Zakładzie Opieki Długoterminowej w Makowie Podhalańskim.

Statut Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie - LECZNICTWO SZPITALNE

PRZEJDŹ

Statut Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie – LECZNICTWO AMBULATORYJNE

PRZEJDŹ

Statut Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie - ZAKŁAD OPIEKI DŁUGOTERMINOWEJ W MAKOWIE PODHALAŃSKIM

PRZEJDŹ

Regulamin Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie

PRZEJDŹ

Schemat organizacyjny Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie - lecznictwo szpitalne

PRZEJDŹ

Schemat Organizacyjny Zakładu Opieki Długoterminowej w Makowie Podhalańskim

PRZEJDŹ

Wykaz komórek Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie

PRZEJDŹ

Schemat organizacyjny Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie - lecznictwo ambulatoryjne

PRZEJDŹ


Najwyższa jakość zarządzania

Wysoka pozycja Szpitala Rydygiera w rankingach polskich i zagranicznych placówek medycznych to potwierdzenie poziomu i jakości świadczonych usług oraz uznanie dla przyjętej strategii zarządczej. O jakości leczenia wypowiadają się Pacjenci, którzy w 2021r przyznali nam pierwsze miejsce w Małopolsce i 3 miejsce w kraju, doceniając zakres opieki onkologicznej na tle 35 polskich szpitali, w których leczone są osoby z nowotworami (ranking Fundacji Alivia, potwierdzony przez Małopolski Odział NFZ).

Szpital uczestniczy w programie akredytacji Ministra Zdrowia w zakresie lecznictwa szpitalnego od 2010 r. Szpital ma możliwość dokonania samooceny poprzez porównanie się z wzorcami dobrego postępowania jakimi są przyjęte explicite, standardy akredytacyjne. Wraz z wprowadzeniem zmian finansowania systemu opieki zdrowotnej akredytacja zaczęła być postrzegana jako jeden z elementów wyróżniający Szpital na rynku usług medycznych.

Szpital uczestniczy w certyfikacji systemu zarządzania jakością wg międzynarodowej normy ISO 9001:2015 nieprzerwanie od 2009 r., a w certyfikacji systemu ISO 14001:2015 (zarządzanie bezpieczeństwem środowiska) i ISO 27001:2017 (zarządzanie bezpieczeństwem informacji) od roku 2014.

Od 2017 r. w certyfikacje w zakresie ww. systemów ISO włączony został oddział zamiejscowy Szpitala tj. Zakład Opieki Długoterminowej w Makowie Podhalańskim.

Od 2020 r. Szpital posiada certyfikat „Szpital Dobrej Praktyki Leczenia Klinicznego, Leczenie Przez Żywienie” przyznawany przez Polskie Towarzystwo Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu.

Skip to content