W gronie Pracowników i na nowo wyremontowanej Auli, Szpital Rydygiera zainaugurował dziś obchody 30-lecia swojego istnienia. Wśród atrakcji przygotowanych na cały Rok Jubileuszowy, blisko 50 wydarzeń profilaktycznych dedykowanych jest mieszkańcom Krakowa i Małopolski.
źródło: Kronika TVP Kraków
W programie Roku Jubileuszowego znalazło się także spotkanie byłych Pracowników Rydygiera i Ogólnopolskie Forum Lekarzy, a obchody 30-lecia Szpitala zakończy w listopadzie uroczysta Gala, organizowana w Kopalni Soli w Wieliczce. Honorowy Patronat nad Jubileuszem objęli: Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego, Jacek Majchrowski – Prezydent Krakowa, Łukasz Kmita – Wojewoda Małopolski oraz Małopolski Oddział NFZ. Patronem medialnym Roku Jubileuszowego jest Telewizja Kraków.
Z okazji Jubileuszu Szpital uruchomił specjalną stronę internetową www.30lat.szpitalrydygier.pl na której w 30 kadrach prezentowana jest niezwykła historia tej nowohuckiej palcówki, która przez długie lata nazywana była zapasowym Szpitalem „B” i która w zamyśle ówczesnych twórców stanowić miała strategiczne zaplecze medyczne dla wojsk Układu Warszawskiego.
„To był szpital, który już na starcie trafił na miny” – mówił w dzisiejszym Programie Telewizji Kraków Artur Asztabski, Prezes Szpitala Rydygiera
Na stronie jubileuszu www.30lat.szpitalrydygier.pl prezentowane są szczegóły całorocznych wydarzeń organizowanych dla Pacjentów, wśród których nie braknie diagnostyki ultrasonograficznej, badań spirometrycznych, okulistycznych i badań przesiewowych; zaplanowane są wykłady i konsultacje kardiologiczne, psychologiczne, diabetologiczne i bariatryczne; porady laktacyjne, punkt profilaktyki intymnej, fizjoterapia, pierwsza pomoc, nauka zdrowego żywienia i pielęgnacja osób starszych.
Przypomnijmy, dziś Szpital Rydygiera prowadzi 22 oddziały, blok operacyjny, 21 specjalistycznych przychodni przyszpitalnych, Poradnie POZ oraz Zakład Opieki Długoterminowej w Makowie Podhalańskim. Rocznie wykonuje blisko 15 tys zabiegów, hospitalizuje blisko 36 tys Pacjentów i udziela blisko 180 tys porad w przyszpitalnych poradniach. Ponad 70 % z nich to porady onkologiczne.