akredytacje akredytacje projekty ue małopolska bip

Staże dla osób bezrobotnych

Szpital Rydygiera realizuje staże dla osób bezrobotnych, które finansowane są przez Urząd Pracy oraz współfinansowane ze środków Unii Europejskiej, w ramach programów wspierania i aktywizowania osób bezrobotnych.

Od 2008 roku szpital przeprowadził kilkadziesiąt staży z zakresu ratownictwa medycznego, psychologii klinicznej, fizjoterapii i innych dziedzin mających zastosowanie w późniejszej pracy zawodowej dla osób pozostających bez pracy, w tym dla osób niepełnosprawnych (finansowanie ze środków PFRON).

Krok po kroku

  1. przygotowanie podania oraz niezbędnych dokumentów
  2. rozmowa z właściwym kierownikiem komórki organizacyjnej, w której osoba bezrobotna chce odbywać staż i uzyskać zgodę na jego organizację.
  3. złożenie kompletu dokumentów na Dzienniku Podawczym Szpitala (Ip.).
  4. złożenie we właściwym Urzędzie Pracy kompletu dokumentów, przygotowanych przez Dział Zarządzania Zasobami Ludzkimi Szpitala Rydygiera, w tym: wniosek o zorganizowanie stażu dla osoby bezrobotnej wraz załącznikami (KRS, NIP, REGON i in.)

Urząd Pracy musi rozpatrzyć wniosek w ciągu 30 dni kalendarzowych od daty złożenia; pozytywna decyzja pozwala osobie bezrobotnej uzyskać z Urzędu Pracy skierowanie do pracodawcy (organizatora stażu) i na koszt organizatora przejść badania wstępne w ramach medycyny pracy.

Rozpoczęcie stażu jest możliwe po:

– uzyskaniu zdolności do pracy

– ukończeniu obowiązkowego pakietu szkoleń z zakresu zwalczania zakażeń szpitalnych, które jest na naszej ogólnodostępnej platformie szkoleniowej pod adresem https://szkolenia.ozzs.pl.
Ścieżka dostępu do szkolenia – obok w dokumentach do pobrania.)

– dopełnieniu formalności w Dziale Zarządzania Zasobami Ludzkimi Szpitala Rydygiera.

Ważne informacje

Ważne dokumenty

1. Podanie o organizację stażu dla osoby bezrobotnej:
Podanie o zorganizowanie stażu osoba zainteresowana kieruje do Prezesa Zarządu Spółki za pośrednictwem Dziennika Podawczego Szpitala Rydygiera (Ip.).

2. Lista obecności:
Stażysta jest zobowiązany dostarczać do Urzędu Pracy w terminie 5 dni po zakończeniu każdego miesiąca stażu listy obecności podpisanej przez bezrobotnego (ksero listy obecności należy dostarczać do Dział Zarządzania Zasobami Ludzkimi – piętro I pok. 61).

3. Sprawozdanie z przebiegu stażu:
Prawdziwość informacji zawartych w sprawozdaniu stażysty poświadcza własnym podpisem Opiekun stażu.

4. Opinia po zakończeniu stażu:
Do 7 dni po zakończeniu stażu Opiekun opracowuje opinię z informacjami o zadaniach realizowanych przez bezrobotnego i umiejętnościach pozyskanych w trakcie stażu. Na podstawie opinii Urząd Pracy wydaje bezrobotnemu zaświadczenie o odbyciu stażu.

Uwaga:  jeżeli staż jest współfinansowany ze środków unijnych, Opiekun stażysty jest zobowiązany do oznakowania pomieszczeń lub miejsca pracy stażysty poprzez umieszczenie znaków (naklejek): logo EFS i logo UE oraz informacji o współfinansowaniu projektu ze środków Unii Europejskiej.

Dokumenty do pobrania

Podanie o zorganizowanie stażu dla osoby bezrobotnej

Instrukcja dostępu do szkolenia

Kontakt

Dział Zarządzania Zasobami Ludzkimi
e-mail: org-1@rydygierkrakow.pl
tel. 12 646 8 376
(Pn.-Pt. w godzinach 7.30-15.00)