Wszystkim Pacjentom, którzy ze względu na swoje szczególne potrzeby zdrowotne poruszają się w towarzystwie asystującego psa przypominamy, że do budynku Szpitala Rydygiera i wszystkich jego pomieszczeń (z wyjątkiem przestrzeni przeznaczonych tylko dla personelu placówki i pomieszczeń technicznych), istnieje możliwość wejścia z psem asystującym (psem przewodnikiem).

Dla usprawnienia procesu przygotowania do wizyty i wspólnego bezpieczeństwa, przypominamy:

1. Warunkiem wejścia na teren budynków szpitala z psem asystującym jest posiadanie i okazanie zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych oraz certyfikatu wydanego przez upoważniony do tego podmiot prowadzący szkolenie psów asystujących.
    Certyfikat powinien zawierać m.in.:
    a) miejsce i datę wydania certyfikatu,
    b) numer i datę wpisu do rejestru prowadzonego przez Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych,
    c) rasę, imię, oraz datę urodzenia psa,
    d) imię i nazwisko osoby z niepełnosprawnością, której pies asystujący będzie służył,
    e) podstawę prawną wydania certyfikatu oraz pieczęć i podpis podmiotu wydającego certyfikat.
  2. Pies asystujący powinien być wyposażony w uprząż, na której w widocznym miejscu winien być umieszczony napis „pies asystujący”.
  3. Pies asystujący nie musi być na smyczy i nosić kagańca.
  4. Właściciel odpowiada za swojego psa i ponosi pełną odpowiedzialność za szkody wyrządzone przez niego na terenie placówki.
  5. W razie potrzeby Szpital zapewnia dla psa asystującego dostęp do miski ze świeżą wodą.
  6. Dla poprawy własnego komfortu, właściciel psa asystującego może wcześniej telefonicznie uprzedzić szpital o planowanej wizycie i poprosić pracownika szpitala o pomoc podczas obecności w szpitalu. Informację można przekazać pod pod numerami telefonów:
    12 646 86 13; 12 646 81 28; 12 646 81 67; 12 646 86 49